АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 99.5% ЗМЕЈСКО ОВОШЈЕ

1.249,00 ден со ДДВ

Формула на младоста, подобрата дигестија и чистење на крвните садови

Опис

Tоа е идеална комбинација на Алое Вера Гел 99.5% со овошје од кактус со привлечно име, Змејско Овошје.

Алое Вера

  1. Позитивно делува на желудникот, варењето, ослободува од киселини и подуеност
  2. Позитивно делува на цревата и ги чисти
  3. Позитивно делува на подобрување на работата на бубрезите и жолчката,
  4. Позитивно делува на регулација на шеќерните единици
  5. Позитивно делува на олеснување на болката при болести на имунолошкиот систем и негово зајакнување,
  6. Позитивно делува на ублажување на симптомите кај алергиите,
  7. Позитивно делува на намалување на воспаленијата на респираторниот сис-тем, намалување на болката во згло-бовите, ревмата, остеоартритисот и остеопорозата,
  8. Позитивно делува на кожата и успешно се бори против кожните болести

Змејско Овошје

1.Помага при кардиоваскуларни и срцеви проблеми

2.Помага при чистење на дигестивниот систем

3.Ги намалува знаците на стареење

4.Помага за артритисот

5.Се препорачува за дијабетичари

Начин на употреба: Дневно се користи од 20 – 50 мл, а максимум до 100 мл. дневно, три пати на ден по една мала ракиена чаша пред доручек, пред ручек, пред вечера)

Овој производ е 100% природен, без конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, вештачки бои и адитиви. Производот не содржи ГМО, соја и глутен

Дополнителни информации

Weight 1.73 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.