КОМБУХА ЕКСТРАКТ СО АЛОЕ ВЕРА

1.249,00 ден со ДДВ

100% Природна поддршка на црниот дроб, крвта и желудникот

Опис

Црн дроб, Крв, Желудник, Црева, Бубрези, Жолчка, Детоксикација, Имунитет, Антимикробно дејство

Искуствата на Илајдниците конзументи насекаде низ Светот ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Позитивно делува на циркулацијата

2. Позитивно делува на регулирање на холестеролот и триглицеридите, како и позитивно делува на чистење на замастениот црн дроб

3. Позитивно делува на чистење на секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Позитивно делува на подобрување на крвната слика

5. Позитивно делува во превенција на срцев и мозочен удар

6. Позитивно делува на подобрување на имунитетот

7. Позитивно делува на регулирање на варењето, киселоста на желудникот

8. Позитивно делува како помош при киселина и болки во стомакот

9. Позитивно делува на чистење на крвта и ги отстранува штетните материи од организмот

10. Позитивно делува на забрзување на работата на метаболизмот и помага при слабеење

11. Позитивно делува на празнењето на цревата

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Комбуха Екстракт Алое Вера – Додаток во исхраната

Нето Количина: 250 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 750 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден, најдобро пред оброк. Препорачливо е да пред и по употребата на Екстрактот од комбуха, не се пие никаква течност. Овој производ е 100% природен и концентриран. Доколку, киселкасто благиот вкус е пресилен за вас, на почеток почнете со растварање на 1 кафена лажица во 25 мл вода, три пати дневно. После периодот на прилагодување ( 3 – 4 дена ) кон вкусот и концентрацијата, поминете на директно користење на 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден

Состав: Екстрахиран Комбуха чај произведен со ферментација на 100% природен шеќер, 100% природен зелен чај ( Camelia Sinensis ), органска габа комбуха и 99.5% Алое Вера ( Barbadensis Miller )

Дополнителни информации

Weight 0.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.