ДЕТОКС БООСТЕР

1.749,00 ден со ДДВ

ДЕТОКС БООСТЕРОТ претставува синергија помеѓу Куркимин, Хлорела, Гравиола и Црното Гоџи Бери. Оваа моќна формула дава многу силна поддршка на имунитетот и детоксикација на организмот.

Многу висококвалитетни студии покажуваат дека има големи придобивки за нашето тело.

Опис

Детокс Боостерот е комбинација на 4 супер состојки Тројно Ферментира Течен Куркумин, Црно Гоџи Бери, Гравиола и Хлорела

Искуствата на стотици илјади конзументи ги покажѕваат следниве придобивки за телото:

1. Го чисти телото од сите токсини

2. Се врзува за тешки метали, помагајќи во детоксикацијата

3. ДЕТОКС БООСТЕРОТ-от содржи биоактивни соединенија со моќни својства за здравјето

4. ДЕТОКС БООСТЕРОТ-от е природно антиинфламаторна соединение. Тоа му помага на вашето тело да се бори против странските напаѓачи и исто така има улога во санирање на штетите. Научниците сега веруваат дека хроничното воспаление на ниско ниво игра голема улога во скоро секоја хронична, западна болест.

5. ДЕТОКС БООСТЕР-от драматично го зголемува капацитетот на антиоксиданси на телото. ДЕТОКС БООСТЕР-от ја зголемува активноста на антиоксидантните ензими на вашето тело.

6. ДЕТОКС БООСТЕРОТ има силно антиканцерогено дејство

7. Одлично влијае на артритисот и воспалението.

8. ДЕТОКС БООСТЕРОТ може да помогне во одложување на стареењето и борба против хроничните болести поврзани со стареењето.

9. Има силно антиинфламаторно дејство и е силен имуно-стимулатор

10. Ги чисти, храни и брани клетките во телото

11. Го подобрува варењето и празнењето на цревата

12. ДЕТОКС БООСТЕРОТ позитивно делува на жолчката и бубрезите

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи ( гуар гума, ксантан, сорбитол), вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Детокс Боостер – Додаток во исхраната

Нето Количина: 500 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 1500 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: Детокс Боостерот се користи еднаш до двапати на ден од 30-50 ml со или после јадење.

Состав: Тројно Ферментиран Течен Куркумин (Curcuma Longa екстракт), Црно Гоџи Бери (Lycium ruthenicum), Хлорела (Chlorella vulgaris), Гравиола (Annona muricata)

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.