КОМБУХА ЧАЈ СО ЦРНО ГОЏИ БЕРИ

250,00 ден со ДДВ

100% Природна свежина, енергија и богатство на пробиотици

Опис

Комбуха чајот изобилува со органски киселини (глукоронска, глуконска, фолна, хилоронска, оцетна, итд), Б витамини, Ц витамин, 18 живи ензими (пробиотици), Магнезиум, Калциум, Манган, Кобалт, Никел, Бакар и Железо.

Дава енергија, го подигнува имунитетот, помага при варење, го чисти црниот дроб и крвта од токсини, го детоксифицира организмот

Четиринаесет здравствени придобивки од Црно Гоџи Бери :

1. Најбогат е со нутриенти наречени ОПЦ ( Олигомерни Про Антицианини ), кои помагаат за Елиминација на Токсини

2. Има јако Антиканцерогено Дејство, го спречува Растот на Канцерогени Клетки

3. Помага за Срце и Срцеви Болести

4. Го регулира Менструалниот Циклус

5. Претставува најмоќен Антиоксидант

6. Помага да изгледате и се Чувствувате Помладо.

7. Помага за нормално функционирање на Црниот Дроб и Бубрезите

8. Го отстранува Уморот, слабоста во Колената и Половината

9. Ја третира Вртоглавицата

10. Ослободува од Стрес

11. Одличен е за подобрување на Видот

12. Ја регулира циркулацијата на крвта низ Телото и Кожата

13. Одлично ја третира Импотенцијата кај Мажите

14. Го зајакнува имунитетот

Овој производ е 100% природен, без конзерванси калиум сорбат, натриум бензоат, без вештачки бои, подобрувачи на вкус, пестициди. Комбуха Чајот со Црно Гоџи Бери содржи 100% природен Екстракт од Црно Гоџи Бери.

Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Неговите состојки се повеќекратно ферментирани и затоа при отворањето може да има звук поради живите ензими и пробиотици што му даваат на квалитет.

Овој производ се чува во фрижидер и се пие како освежителен пијалок. Неговата киселост може да варира од поблаго до покисело со горка нијанса, без промена во квалитетот.

Доколку, во шишето забележите мали ситни делови, тие се Комбуха и може да се пијат или пред да пиете едноставно Комбуха Чајот го прецедувате.

Откога ќе отпиете, протресете го шишето.

Употреба: Најдобро е да се користат од 150 мл. до 300 мл. распоредени во правилно користење од 3 – 6 пати по 50 мл. дневно пред и после секој оброк или по 85-100 мл. 3 пати дневно пред секој оброк

Дополнителни информации

Weight 1.15 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.