ЕНЕРЏИ БООСТЕР

3.199,00 ден со ДДВ

За Многу Енергија, Издржливост и Свежина во служба на телото

Опис

Претставува единствена формула во совршена рамнотежа помеѓу Трибулус Терестрис, Комбуха Екстракт, Акаи Бери, Црно Гоџи Бери и Тарт Вишна.

1. Позитивно делува на зголемување на енергијата

2. Позитивно делува на подигнување на имунитетот

3. Позитивно делува на подобрување на циркулацијата и микроциркулацијата

4. Позитивно делува на прочистување на крвта (триглицериди и лош холестерол), токсини

5. Позитивно делува на прочистување и обновување на црниот дроб

6. Позитивно делува на зголемување на енергијата и издржливоста при машки и женски проблеми

7. Позитивно делува на простатата и урогениталниот тракт

8. Позитивно делува на доведување повеќе кислород во телото

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Енерџи Боостер – Комбуха Екстракт со Трибулус, Црно Гоџи Бери, Тарт Чери и Акаи Бери – Додаток во исхраната

Нето Количина: 250 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 750 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден, најдобро пред оброк. Препорачливо е да пред и по употребата на Екстрактот од комбуха, не се пие никаква течност. Овој производ е 100% природен и концентриран. Доколку, киселкасто благиот вкус е пресилен за вас, на почеток почнете со растварање на 1 кафена лажица во 25 мл вода, три пати дневно. После периодот на прилагодување ( 3 – 4 дена ) кон вкусот и концентрацијата, поминете на директно користење на 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден

Состојки: Екстрахиран Комбуха чај произведен со ферментација на 100% природен шеќер, 100% природен зелен чај ( Camellia Sinensis ), органска габа комбуха и Бабин заб чај ( Tribulus Terrestris ), Црно Гоџи Бери ( Lycium Ruthenicum ), Тарт Чери ( Prunus Cerasus ), Акаи Бери ( Euterpe Oleracea )

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.