КОМБУХА ЕКСТРАКТ СО АЛОЕ ВЕРА, НОНИ И ЦРНО ГОЏИ БЕРИ – КАРДИО ИМУНО БООСТЕР

1.599,00 ден со ДДВ

Комбуха Екстракт со 99,50% Алое Вера, 99.50% Нони и Црно Гоџи Бери

Опис

Црн дроб, Крв, Желудник, Црева, Бубрези, Жолчка, Срце, Крвни Садови, Тироидна жлезда, Бели дробови, Силни Антиоксиданти, Детоксикација, Мочен меур, Имунитет, Антивирусно, Антибактериско, Антигабично Антинфламаторно дејство

Искуствата на илајдниците конзументи ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Позитивно делува на циркулацијата

2. Позитивно делува на регулирање на холестеролот и триглицеридите

3. Ја чисти секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Ја подорбува Крвната слика

5. Превенира срцев и мозочен удар

6. Го подобрува имунитеот

7а. – 19а. Придобивки на Комбуха Екстрактот со Алое Вера:

7а. Делува кај колитис, дијареја и опстипација и синдром на иритабилен колон

8а. Го регулира варењето, киселост на желудникот

9а. Помага при киселина и болки во стомакот

10а. Чисти крв и ги отстранува штетните материи од организмот

11а. Го регулира нивото на шеќер во крвта

12а. Ја забрзува работата на метаболизмот и помага при слабеење

13а. Го забрзува процесот на зацелување на ткивата

14а. Го спречува растот на туморни клетки

15а. Намалува воспаленија и отоци

16а. Ги ублажува симптомите на астма и алергија

17а. Помага кај очните болести на перде, глауком, воспаление на рожницата

18а. Уништува вируси, бактерии, габи и паразити

19а. Помага кај одвикнување од алкохол, дрога и пушење

7б. – 15б. Придобивки Комбуха Екстрактот со Нони:

7б. Помага при бактериски и вирусни воспаленија

8б. Помага кај астма, отежнато дишење и алергии

9б. Помага кај: артритис, дијабетес, депресија, опстипација, пореметување на сон, недостаток на енергија, дебелина, болест на непцата,

10б. Делува како аналгетик и седатив

11б. Регулирање на крвниот притисок

12б. Регулирање на менструалниот циклус

13б. Дава концентрација

14б. Изградба на мускули

15б. Го регенерира финото артериско мускулно ткиво и ја зголемува еластичноста

7в. – 16в. Придобивки на Комбуха Екстрактот со Црно Гоџи Бери:

7в. Антиканцерогено дејство, во висок процент ги убива малигните клетки кај тумор на мозокот, бели дробови, дебело црево, црн дроб

8в. Антиоксидансно дејство (спречува создавање на слободни радикали и дегенерација на здравите клетки во човечкото ткиво и крвната плазма, а со тоа го успорува процесот на стареење на телото)

9в. Помага при циркулација во крвните садови на главата, кај главоболка и мигрена

10в. Го стопира развојот на артеросклероза

11в. Создава силна заштита од појава на деменција и настанување на Алцхајмерова Болест

12в. Помага за уринарни инфекции и воспаление на простатата

13в. Позитивно делува при лачењето на хормоните и ја регулира работата на штитната жлезда

14в. Ја подобува работата на жолчката и за камења и воспаление на жолчка

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Комбуха Екстракт со Алое Вера, Нони и Црно Гоџи Бери – Додаток во исхраната

Нето Количина: 250 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 750 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден, најдобро пред оброк. Препорачливо е да пред и по употребата на Екстрактот од комбуха, не се пие никаква течност. Овој производ е 100% природен и концентриран. Доколку, киселкасто благиот вкус е пресилен за вас, на почеток почнете со растварање на 1 кафена лажица во 25 мл вода, три пати дневно. После периодот на прилагодување ( 3 – 4 дена ) кон вкусот и концентрацијата, поминете на директно користење на 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден

Состав: Екстрахиран Комбуха чај произведен со ферментација на 100% природен шеќер, 100% природен зелен чај ( Camelia Sinensis ), органска габа комбуха и Црно Гоџи Бери ( Lycium Ruthenicum ), Алое Вера 99.5% (Barbadensis Miller), Нони 99.5% (Morinda Citrofolia)

Дополнителни информации

Weight 0.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.