КАРДИО КОМПЛЕКС

999,00 ден со ДДВ

КАРДИО КОМПЛЕКС е мешавина од чаеви (Мајчина Душичка, Глог, Бел Слез и Маточина) кои се користат илјадници години во традиционалната медицина, рецептот е уникатен и го претставува моќното дејство на четири билки направени во форма на тинктура (капки)

Опис

Искуствата на илјадници конзументи ги покажале дека
1. Одлично делува на срцето, регу­лација на притисокот, брзо отчукување и аритмија.
2. Ја подобрува циркулацијата и микроциркулацијата.
3. Го олеснува дишењето и помага при проблеми со белите дробови.
4. Има способност да ги чисти дишните патишта.
5. Делува смирувачки на нервите, но и како благ аналгетик против болки
6. Помага за хроничен замор
7. Вртоглавица предизвикана од недостаток на кислород во телото
8. Нервна напнатост
9. Го поддржува имунитетот

Начин на употреба:
3 пати на ден од 20-25 капки после оброк во малку вода да се растворат, а ако е потребно може да се користат и до 40 капки во една употреба

Дополнителни информации

Weight 0.3 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.