НОНИ ЏУС 99.5% ТАРТ ЧЕРИ

1.249,00 ден со ДДВ

Нони Џус 99.50% со 100%  Природен Тарт Чери

Опис

Нони Џусот е 100% природен производ направен како синергија меѓу плодот  Нони и Тарт Чери. Нони е плод на билката Morinda Citrifolije која расте во многу региони на суптропска клима, и содржи 155 биолошки ефективни состојки, како што се витамини, минерали, аминокиселини, ензими и антиоксиданси, кои се многу важни за нашето тело, бидејќи гo чуваат од слободните радикали.

Главната лековита вредност на Нони Џусот е на плодот Моринда, од кој се прави Џусот. Вклучува цел спектар на корисни материи. Тие имаат комплексен ефект врз телото: – антитуморно – дамнакантал и проксеронин го спречуваат растот на клетките на ракот на молекуларно ниво;

– детоксикационо – истите овие супстанции придонесуваат за отстранување на токсините од телото и со тоа ги чистат црниот дроб и крвта;

– ресторативен поради присуството на витамини А, група Б, Ц и Е;

– стимулирање на апетит и метаболички процеси поради присуство на елементи во трагови (Na, K, P, Ca, Mg);

– хранливи – аминокиселини, кои се неопходни, исто така, придонесуваат за добар ме­табо­лизам (ова значи дека самото тело не ги синтетизира, затоа, потребен е постојан внес со храна).

Четиринаесет здравствени придобивки од Нони :

1. Делува на срцето и срцевиот мускул

2. Ја подобрува циркулацијата и крвниот притисок

3. Третира Артритис кога се користи редовно ( Го спречува уништувањето на зглобовите и ја намалува Болката до минимум ).

4.Го спречува добивањето на Гихт и ги ублажува неговите последици.

5. Дава Енергија ( Помага при слабост на телото )

6. Ја Регенерира и  Навлажува Кожата.

7. Одличен е во борбата против Стареењето ( Ги отстранува слободните ради­кали ).

8. Ја одржува Кожата Еластична.

9. Помага при иритацијата на Скалпот.

10. Има Антибактериско, Антигабично дејство.

Превенира Канцер ( Се користи за третирање на Рак на Дојката ).

11. Го зајакнува Имунитетот.

12. Има Антиинфламаторно и Антиалергиско дејство.

13. Го намалува Стресот.

14. Одличен е за Грозница.

Десет здравствени придобивки од Тарт Чери :

1. Тарт Чери е најлековитата вишна со големо присуство на богати хранливи материи ( јаглехидрати, протеини, влакна, здрави масти, витамин А, витамин Ц, Витамин К, Манган, Калиум, и Бакар и антиоксиданси ) .

2. Ја зголемува силата и намалува болката во зглобовите

3. Помага за подобар сон

4. Ги намалува симптомите на Артритис и Гихт

5. Го храни мозокот и помага за негово подобро функционирање

6. Го зајакнува имунолошкиот систем.

7. Одличен е за превенција на Карцином

8. Намалува болка ( има аналгетско дејство )

9. Помага за регулирање на Крвниот Притисок

10. Одличен е за слабеење

Овој производ е 100% природен, без конзерванси калиум сорбат, натриум бензоат, без вештачки бои, подобрувачи на вкус, пестициди.

Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Начин на употреба: 2 – 3 пати дневно по 30 – 50 мл. пред или после оброк

Дополнителни информации

Weight 1.73 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.