НОНИ ЏУС 99.5% УЛТРА

1.749,00 ден со ДДВ

100% Природна поддршка на срцето, крвните садови и имунитетот

Опис

Искуствата на стотиците илјади конзументи насекаде низ Светот покажале дека идеалната синергија помеѓу Нонито ( Индијанската дудинка ), Органскиот Ферментиран Течен Куркумин, Акаи Берито ( плодот од Амазонската палма) и Црното Гоџи Бери ( најсилниот Антиоксидант ):

1. Позитивно делува на срцето и срцевите заболувања, а помага и за регулирање на крвниот притисок.

2. Позитивно делува како моќен антиоксиданс и силно ја подига енергијата и имунитетот

3. Позитивно делува на микроциркулацијата и потхранувањето на клетките

4. Позитивно делува на тироидната жлезда

5. Позитивно делува при проблеми со репродуктивниот систем кај мажите и жените

6. НОНИ ЏУС 99.5% УЛТРА содржи биоактивни соединенија со моќни својства за здравјето.

7. НОНИ ЏУС 99.5% УЛТРА е природно антиинфламаторно соединение од повеќе здрави и уникатни плодови.

8. Позитивно делува на зголемување на капацитетот на антиоксиданси на телото.

9. Позитивно делува на намалува на ризикот од срцеви заболувања.

.

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Нони Џус 99.5% Ултра – Додаток во исхраната

Нето Количина: 500 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 1.50 л./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: 25 – 30 мл. со оброк или по оброкот 2 – 3 пати дневно

Состав: Екстрахиран Комбуха чај, Органски Куркумин ( Екстракт од Curcuma Longa, 95% куркуминоиди ), Нони ( Morinda Citrofolia ), Акаи Бери ( Euterpe Oleracea ), Црно Гоџи Бери ( Lycium ruthenicum )

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.