РЕЛАКС БООСТЕР

1.749,00 ден со ДДВ

Искуствата на илјадниците конзументи ги покажале следниве својства од користењето:

Опис

1. Помага при несоница, депресија, стрес, нервоза
2. Може да го подобри когнитивното здравје и да ја намали анксиозноста
3. Одлично делува на мозокот и неговото здравје
4. Може да ја зголеми силата и да ја намали болката во мускулите, како и да ги намали симптомите на артритис и гихт и хроничните воспаленија
5. РЕЛАКС БООСТЕР-от содржи биоактивни соединенија со моќни својства за здравјето
6. РЕЛАКС БООСТЕР-от е природно антиинфламаторна соединение. Тоа му помага на вашето тело да се бори против странските напаѓачи и исто така има улога во санирање на штетите. Научниците сега веруваат дека хроничното воспаление на ниско ниво игра голема улога во скоро секоја хронична, западна болест. Ова вклучува срцеви заболувања, рак, метаболен синдром, Алцхајмерова болест и разни дегенеративни состојби. Куркумин има силно антиинфламаторно дејство. Всушност, тој е толку моќен што одговара на ефикасноста на некои антиинфламаторни лекови, без несакани ефекти.
7. РЕЛАКС БООСТЕР-от го зголемува капацитетот на антиоксиданси на телото.
8. Има силно имуно-модулаторно својство
9. Се препорачува за дијабетичари

Начин на употреба
2 – 3 пати дневно по 25 – 30 мл. најдобро после оброк ( доручек и вечера )

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.