КОМБУХА ЧАЈ СО АЛОЕ ВЕРА

250,00 ден со ДДВ

Поддршка на варењето и празнењето на цревата, богатство на пробиотици

Опис

Комбуха чајот изобилува со органски киселини (глукоронска, глуконска, фолна, хилоронска, оцетна, итд), Б витамини, Ц витамин, 18 живи ензими (пробиотици), Магнезиум, Калциум, Манган, Кобалт, Никел, Бакар и Железо.

Дава енергија, го подигнува имунитетот, помага при варење, го чисти црниот дроб и крвта од токсини, го детоксифицира организмот.

Искуствата на Илјадниците Конзументи покажале дека:

1. Делува на желудникот, варењето, ослободува- њето од киселини и подуеност

2. Одлично дејство на цревата и чистење на цревата

3. Подобрување на работата на бубрезите и жолчката

4. Регулација на шеќерната болест

5. Олеснување на болката при болести на имуно- лошкиот систем и негово зајакнување

6. Ублажување на симптомите кај алергиите

7. Намалување на воспаленијата на респираторниот систем, намалување на болката во зглобовите, ревмата, остеоартритисот и остеопорозата

8. Ја негува кожата и успешно се бори против кожните болести

Овој производ е 100% природен, без конзерванси калиум сорбат, натриум бензоат, без вештачки бои, подобрувачи на вкус, пестициди. Комбуха Чајот со Алое Вера содржи 100% природен Алое Вера Екстракт. Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Неговите состојки се повеќекратно ферментирани и затоа при отворањето може да има звук поради живите ензими и пробиотици што му даваат на квалитет.
Овој производ се чува во фрижидер и се пие како освежителен пијалок. Неговата киселост може да варира од поблаго до покисело со горка нијанса, без промена во квалитетот.

Доколку, во шишето забележите мали ситни делови, тие се Комбуха и може да се пијат или пред да пиете едноставно Комбуха Чајот го прецедувате.
Откога ќе отпиете, протресете го шишето.

Употреба: Најдобро е да се користат од 150 мл. до 300 мл. распоредени во правилно користење од 3 – 6 пати по 50 мл. дневно пред и после секој оброк или по 85- 100 мл. 3 пати дневно пред секој оброк

Дополнителни информации

Weight 1.15 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.