ТРОЈНО ФЕРМЕНТИРАН НОНИ ЏУС 99.5%

1.249,00 ден со ДДВ

Тројно Ферментиран Нони Џус 99.5%

Тројно Ферментиран Нони Џус е 100% природен производ направен како синергија меѓу плодот Нони и ферментацијата со пробиотски култури. Нонито е плод на билката Morinda Citrifolia која расте во многу региони на суптропска клима и содржи 155 биолошки ефективни состојки, како што се витамини, минерали, аминокиселини, ензими и антиоксиданси, кои се многу важни за нашето тело, бидејќи гo чуваат од слободните радикали.

Главната благотворна вредност на Нони Џусот е на плодот Моринда, од кој се прави Џусот. Вклучува цел спектар на корисни материи.

Тие имаат комплексен ефект врз телото:

– антитуморно

– дамнакантал и проксеронин го спречуваат растот на клетките на ракот на молекуларно ниво;

– детоксикационо – истите овие супстанции придонесуваат за отстранување на токсините од телото и со тоа ги чистат црниот дроб и крвта;

– ресторативен поради присуството на витамини А, група Б, Ц и Е;

– стимулирање на апетит и метаболички процеси поради присуство на елементи во трагови (Na, K, P, Ca, Mg);

– хранливи – аминокиселини, кои се неопходни, исто така, придонесуваат за добар ме¬табо-лизам (ова значи дека самото тело не ги синтетизира, затоа, потребен е постојан внес со храна).

Единаесет придобивки од користењето на Нони :

1. Позитивно делува на срцето и срцевиот мускул

2. Позитивно делува на срцевиот мускул

3. Позитивно делува на подобрување циркулацијата и крвниот притисок

4. Позитивно делува при третирање на артритис кога се користи редовно ( Го спречува уништувањето на зглобовите и ја намалува болката до минимум ).

5. Дава Енергија ( Позитивно делува при слабост на телото )

6. Позитивно делува на Кожата.

7. Позитивно делува во борбата против Стареењето ( Ги отстранува слободните ради¬кали ).

8. Има Антибактериско, Антигабично дејство.

9. Го зајакнува Имунитетот.

10. Има Антиинфламаторно и Антиалергиско дејство.

11. Позитивно делува во намалување на негативните ефекти на Стресот

Состав: Нони (Morinda Citrofolia) 99.5%, пробиотски култури на комбуха

Овој производ е 100% природен, без конзерванси, калиум сорбат и натриум бензоат, пестициди, подобрувачи на вкус, вештачки бои, згуснувачи (ксантан, гуар гума и сорбитол) и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Начин на чување: Нема специјални услови за чување, да се чува во оригиналното пакување, заштитено од влага. Најдобро е да се чува во фрижидер. Овој производ е Ферментиран и треба да се отвара пополека. Богатство е на вкусови благо киселкасто и газиран со ферментиран вкус ( газиран вкус ). Вкусот на газираност доаѓа од ферментацијата. Пребогат е со пробиотски култури на ферментација и може и да го прецедите и да го користите.

Тројно Ферментираниот Нони Џус 99.5% е направен со иновативна метода на ферментација со што се овозможуваат неколку придобивки. Многу Студии утврдуваат дека е зголемена способноста на активните состојки на Нонито (Morinda Citrofolia) при дејство на телото, обогатен е Нони Џусот со Пробиотици, а и многу студии утврдуваат дека и количината на нутритивно корисни состојки се зголемува, па дури и се подобрува способноста на апсорпцијата на клетката.

Начин на употреба: 2 – 3 пати дневно по 20-25 мл. пред или после оброк

Опис

100% Природна поддршка на циркулацијата, крвните садови, срцето и енергијата

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.