КОМБУХА ЧАЈ СО БИЛБЕРИ

250,00 ден со ДДВ

Комбуха Чај со Зелен чај и Билбери

Опис

Комбуха чајот изобилува со органски киселини (глукоронска, глуконска, фолна, хилоронска, оцетна, итд), Б витамини, Ц витамин, 18 живи ензими (пробиотици), Магнезиум, Калциум, Манган, Кобалт, Никел, Бакар и Железо.

Дава енергија, го подигнува имунитетот, помага при варење, го чисти црниот дроб и крвта од токсини, го детоксифицира организмот

Девет здравстени придобивки од Билбери – Дива Боровинка :

1. Богат е со хранливи материи (Јаглехидрати, Протени, Влакна, Магнезиум, Витамин Ц, Витамин К), и е ниско калоричен.

2. Го штити телото и организмот од оштетувања и болести.

3. Одличен е за очи и може да го Подобри Видот

4. Делува Антивоспалително

5. Го намалува Шеќерот во Крвта

6. Го подобрува Здравјето на Срцето

7. Ја подобрува Функцијата на Мозокот

8. Делува Антибактериски

 9. Одличен е за Дебелото Црево

Овој производ е 100% природен, без конзерванси калиум сорбат, натриум бензоат, без вештачки бои, подобрувачи на вкус, пестициди. Комбуха Чајот со Билбери содржи 100% природен Билбери Екстракт.

Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Неговите состојки се повеќекратно ферментирани и затоа при отворањето може да има звук поради живите ензими и пробиотици што му даваат на квалитет.

Овој производ се чува во фрижидер и се пие како освежителен пијалок. Неговата киселост може да варира од поблаго до покисело со горка нијанса, без промена во квалитетот.

Доколку, во шишето забележите мали ситни делови, тие се Комбуха и може да се пијат или пред да пиете едноставно Комбуха Чајот го прецедувате.

Откога ќе отпиете, протресете го шишето.

Употреба: Најдобро е да се користат од 150 мл. до 300 мл. распоредени во правилно користење од 3 – 6 пати по 50 мл. дневно пред и после секој оброк или по 85-100 мл. 3 пати дневно пред секој оброк

Дополнителни информации

Weight 1.15 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.