КОМБУХА ЕКСТРАКТ СО НОНИ

1.249,00 ден со ДДВ

100% Природно чистење на Црниот дроб, крвните садови и поддршка на срцето

Опис

Црн Дроб, Крв, Срце, Крвни Садови, Тироидна жлезда, Детоксикација, Имунитет, Антиинфламаторно дејство

Искуствата на илајдниците конзументи насекаде низ Светот ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Ја зајакнува циркулацијата

2. Регулира холестерол и триглицериди

3. Ја чисти секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Ја подорбува Крвната слика

5. Превенира срцев и мозочен удар

6. Го подобрува имунитеот

7. Помага при бактериски и вирусни воспаленија

8. Помага кај астма, отежнато дишење и алергии

9. Помага кај: артритис, дијабетес, депресија, опстипација, пореметување на сон, недостаток на енергија, дебелина, болест на непцата,

10. Делува како аналгетик и седатив

11. Регулирање на крвниот притисок

12. Регулирање на менструалниот циклус

13. Дава концентрација

14. Изградба на мускули

15. Го регенерира финото артериско мускулно ткиво и ја зголемува еластичноста

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Комбуха Екстракт Нони – Додаток во исхраната

Нето Количина: 250 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 750 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден, најдобро пред оброк. Препорачливо е да пред и по употребата на Екстрактот од комбуха, не се пие никаква течност. Овој производ е 100% природен и концентриран. Доколку, киселкасто благиот вкус е пресилен за вас, на почеток почнете со растварање на 1 кафена лажица во 25 мл вода, три пати дневно. После периодот на прилагодување ( 3 – 4 дена ) кон вкусот и концентрацијата, поминете на директно користење на 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден

Состав: Екстрахиран Комбуха чај произведен со ферментација на 100% природен шеќер, 100% природен зелен чај ( Camelia Sinensis ), органска габа комбуха и 99.5% Нони (Morinda Citrofolia )

Дополнителни информации

Weight 0.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.