Чудесното дејство на Комбуха Екстрактот го потврдуваат бројните Корисници

НОВА И ПОДОБРЕНА ФОРМУЛА, Екстракт од Комбуха, направена по HACCP Стандардите за квалитет на производство со докажани анализи за квалитет и Студија од Институтот за Клиничка и Предклиничка Фармакологија.
Поради брзиот начин на живот и погрешно хранење, конзумирање на алкохол, доаѓа до отежнато и неправилно работење на црниот дроб. Црниот дроб како главна лабораторија за преработка на маснотии и чистење на крвта, кога не функционира добро, создава проблеми со крвта, тој може да биде замастен, а и кардиоваскуларниот систем да страда. Кога работи добро, црниот дроб произведува доволни количини глукоронска киселина, која е главен чистач на крвта и детоксификатор на организмот. Чиста, јака и добра крв, Здрав Организам.

Искуства од користење Комбуха Екстракт

Јане А. – Ст.Гален, Швајцарија 
Имав нетолерантност кон лактоза и за тоа пиев апчиња. Откако ја добив првата тегла од Комбуха Екстракт, почнав да ја користам и чекор по чекор, сфатив дека имам подобрувања во мојот стомак, помалку киселински проблем, па затоа не ми требаше да употребувам апчиња за огромните стомачни киселини, кои ги имав претходно. Со користење на Комбуха Екстрактот, изгубив и неколку килограми, а исто така, го зајакнав имуниот систем. Се чувствувам 10 години помладо и во целосна состојба и фитнес …

Татјана Станковиќ – Дипл.Маш.Инженер – Скопје, МК
Моето име е Татјана Станковиќ. По професија сум Дипл.Маш.Инженер. Дипломирав 98 год. со просек 9.68. Го пропатував целиот свет и како успешен студент бев во Англија, Тунис, Италија, Германија,…итд., но на моја голема жал, никој не ме препозна како квалитет и долго време бев приморана, да работам се и сешто, но целиот тој стрес, не ми го наруши моето здравје, бар така си мислев.

За жал, пред неколку години, преку ноќ паднав во кревет болна со дијагноза со 80% смртност. Тоа за мене беше лична трагедија, бидејќи неколку месеци лежев во кревет, неподвижна.

Процесот на заздравување одеше многу тешко, многу споро, а најтешко беше да почнам да се движам и да трчам нормално. Долгите месеци на лежење ме умртвија, целата енергија ми беше испиена, многу брзо се задишував и заморував, тешко говорев, многу малку јадев, метаболизмот ми се поремети, а многу проблеми имав со цревата и нивното празнење.

Бев на добар пат, меѓутоа никогаш немаше да се опоравам во таа мерка и толку брзо, ако не почнав да го користам прекрасниот ЕКСТРАКТ од КОМБУХА во кој глукоронската киселина овозможува да се исчисти крвта, а и да се регенерираат сите зглобови, тетиви, мускули.

Опоровувањето одеше како во сон, добив многу енергија, здравје и свежина. Сега се движам нормално, немам никаква тегоба, а и сите функции ми се вратија во нормала. Наутро не ми е потребно кафе за да се разбудам и да се чуствувам, добро и енергично, преку целиот ден. Моето дете, мојот сопруг го користат Екстрактот од комбуха, како и илјадници други млади, спортисти и стари.

Душанка Солдатовиќ – Белград, Србија
Имав дуоденален чир, како и чир на мојот стомак. Имав недостаток на енергија и мојот имунитет беше на 0 и сето тоа поради постојан стрес. Многу ми беше важно да го поправам мојот здравствен проблем, бидејќи јас сум самохрана мајка и морав да гиизнесам моите ќерки, на вистинскиот пат. Се обидов сè што можев да најдам. Од билки до лекови и ништо не ми помогна.

Во една пригода еден средновековен господин спомна нешто за Комбуха Екстракт и го спомна неговото искуство со производот. Јас бев заглавена и немав избор, па почнав да го користам производот. Резултатот беше толку неверојатен што кога следниот пат отидов да ги проверам моите чиреви, тие не постоеја. Ги немаше.

Сега се чувствувам 20 години помлада, функционирам целосно нормално и многу сум среќна.

Што е Комбуха Екстракт ?

Дали знаете дека Екстрактот од комбуха содржи: B1, B2, Магнезиум, Калциум, Калиум, како и повеќе од потребните микроелементи Бакар, Никел, Манган, Железо, Цинк, Кобалт…, Л-Млечна киселина, B3, B5, B6, C Витамин, …?

= Дали знаете дека Глукуронската киселина помага во регулацијата на холестеролот и триглицерите и го прочистува организмот од штетните отрови, а Л – Млечната киселина има силно антиканцерогено дејство, додека Витаминот B6 е потребен за работата на мозокот и централниот нервен систем и C Витаминот го подигнува имунитетот ?

= Дали знаете дека B1 ја забрзува функцијата на штитната жлезда, го загрева организмот, ја зголемува концентрацијата, помага за варење на храната и ја подобрува психичката стабилност, B2 има значење во растењето, заштитата на кожата, слузокожата, очите и нервниот систем и спречува појава на рак и се користи за лечење на: чир на рожницата, конјуктивитисот и фотофобијата, а несоодветен внес на Магнезиум доведува до мускулни грчеви и се поврзува со кардиоваскуларните болести, дијабетесот, високиот крвен притисок, анксиозноста и остеопорозата ?

= Дали знаете дека Калциумот освен што создава коскена маса и спречува остеопороза, ја нормализира работата на нервите и мускулите, ја регулира работата на срцето, оневозможува згрутчување на крвта и поттикнува добар сон, а и добар е за работата на имунолошките клетки како и за здрава кожа и коса ?

= Дали знаете дека Бакарот е битен за колагенот и сврзните ткива, Манганот ја потпомага мозочната функција, помага во несоздавање на угрушоци во крвта, Никелот како микроелемент помага во апсорпцијата на железото, Железото е важно за одличната вредност на хемоглобинот во крвта, Цинкот е важен за Имунитетот на организмот, а Кобалтот го помага процесот на апсорпција на витамин B12 и го помага нервниот систем ?

АКЦИЈА 2 + 1 ШИШЕ ГРАТИС, Комбуха Екстракт

Искористете веднаш, Кликни овде, Нарачај веднаш, Пакетите Брзо се трошат

https://healthrepublic.mk/wp/product/%d0%bd%d0%be%d0%bd%d0%b8-%d1%9f%d1%83%d1%81-%d1%81%d0%be-%d1%82%d0%b0%d1%80%d1%82-%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b8/

Posted in Некатегоризирано.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *