ВНИМАНИЕ, ВНИМАНИЕ, ОПАСНОСТ

Проверете ја Налепницата/Декларацијата на производот и неговиот состав да видите дали во составот пишува Натриум Бензоат Е202, Калиум сорбат Е210 Зошто конзервансот – Натриум Бензоат – треба да се избегнува !!! ДА СЕ ПРОВЕРИ ЕТИКЕТАТА И ДА СЕ ВИДИ ШТО СОДРЖИ ПРОИЗВОДОТ…!!! Што точно е натриум бензоат? Тоа е натриумовата сол на бензоева киселина, која често се користи како конзерванс […]

Ве молиме прочитајте го ова пред да купите кој било производ со Куркумин

10 потенцијални предности на ферментираниот течен куркумин во споредба со традиционалниот и течен куркумин: 1. Засилена биорасположивост: Ферментираниот течен куркумин има зголемена биорасположивост во споредба со традиционалниот и течен куркумин, што значи дека може полесно да се апсорбира во телото и може да има поголемо влијание врз здравјето. 2. Подобрена антиоксидантна активност: ферментацијата ја зголемува антиоксидантната активност на куркуминот, потенцијално […]

Зошто Health Republic ?

✔ Добредојдовте во Health Republic✔ Европски Бренд✔ 20 год. традиција✔ Потврдени здравствени тврдења во ЕУ ✔ HACCP Сертификат за квалитет на производство✔ Преку 100000 задоволни Клиенти насекаде низ Светот✔ 100% Природни производи без конзерванси ✔ Најдобар квалитет за Најдобри Цени

10 Причини Зошто КОНЗЕРВАНСИТЕ Натриум Бензоат и Калиум Сорбат се Опасни по Здравјето, а се користат во Храна, Суплементи и 100% Природни Производи !!!???

Да внимаваме што пиеме и јадеме. Конзервансите се таложат во телото, а потоа ги имаат следниве ефекти врз телото: 1. Алергии и чувствителност: Некои луѓе може да бидат алергични или чувствителни на овие конзерванси и да доживеат несакани реакции како што се чешање, оток или тешкотии со дишењето. 2. Астма: Натриум бензоат и калиум сорбат може да ги влошат симптомите […]

15 Причини Зошто треба да пиете Нони Џус секој ден

Индијанската дудинка најдобар пријател на Срцето 1. Го зајакнува имунолошкиот систем: Сокот од Нони содржи полисахариди кои помагаат во зајакнувањето на вашиот имунолошки систем, што го прави поотпорен на инфекции и болести. 2. Антивоспалително: Сокот од Нони има антивоспалителни својства кои помагаат да се намали воспалението во телото и да се ублажат симптомите на хронични болести како артритис. 3. Богат […]

Тоа го докажуваат Научните студии

Тоа го Докажуваат Научните Студии за Комбухата – Со илјадници години, Производ Број Еден за Чистење на Крвта и Црниот Дроб Во овој пост детално можете да ги најдете сите информации од научните студии за Комбухата – зошто е производ број 1 за Чистење на Крвта и Црниот Дроб и зошто се препорачува за Дијабетес 1. Чајот од Комбуха ја […]

Чудесното Дејство на Екстрактот од Комбуха го потврдуваат Бројните Корисници…

НОВА И ПОДОБРЕНА ФОРМУЛА, Екстракт од Комбуха, направена по HACCP и GLK Стандардите со докажани Анализи за Квалитет и Студија од Институтот за Клиничка и Предклиничка Фармакологија. Поради брзиот начин на живот и погрешно хранење, конзумирање на алкохол, доаѓа до отежнато и неправилно работење на црниот дроб. Црниот дроб како главна лабораторија за преработка на маснотии и чистење на крвта, кога […]

Волшебната Карела во Борба Против Болестите… ШТО ВЕЛАТ ЕКСПЕРТИТЕ ЗА ДЕЈСТВОТО НА КАРЕЛАТА…?

Карелата ( Горка Диња – Momordica Charantia ) има многу имиња. Во Пакистан, Индија и меѓу другите Азиски земји, позната е под името, Карела. Во земјите во кои се говори англискиот јазик, позната е под името горчлива тиква или горчлива диња. Оваа крставица, со интересен изглед е популарна поради своите различни здравствени придобивки и нејзините предности во конзумацијата во однос […]