АЛОЕ ВЕРА 99.50% КОКТЕЛ

1.749,00 ден со ДДВ

Најголем пријател на одличната дигестија со зајакнато противвоспалително дејство

Опис

Алое Вера 99.5% Коктелот представува уникатна синергија, единствена од овој вид во светот помеѓу Алое Верата, Органскиот Тројно Ферментиран Течен Куркумин, Монашкото овошје, Гравиолата и Змејското овошје.

Искуствата на илјадниците конзументи ги покажуваат следните придобивки за телото:

1. АЛОЕ ВЕРА 99.5% КОКТЕЛ позитивно делува на желудникот, варењето, ослободувањето од киселини и подуеност, а позитивно делува на цревата и чистење на цревата, како и при чистење на дигестивниот систем

2. Позитивно делува на подобрување на работата на бубрезите и жолчката, а се препорачува за инфекции и спречува откажување на бубрезите

3. АЛОЕ ВЕРА 99.5% КОКТЕЛ содржи биоактивни соединенија со моќни својства за човечкото здравје. Куркуминот е природно антиинфламаторна соединение. Тоа му помага на вашето тело да се бори против странските напаѓачи и исто така има улога во санирање на штетите. Научниците сега веруваат дека хроничното воспаление на ниско ниво игра голема улога во скоро секоја хронична, западна болест.

4. Драматично го зголемува капацитетот на антиоксидансите на телото. АЛОЕ ВЕРА 99.5% КОКТЕЛ ја зголемува активноста на антиоксидантните ензими во телото.

5. АЛОЕ ВЕРА 99.5% КОКТЕЛ го намалува ризикот од срцеви заболувања.

6. АЛОЕ ВЕРА 99.5% КОКТЕЛ има силно антиканцерогено дејство

7. Позитивно делува при проблеми со артритис и воспаление, како и болката во зглобовите, ревмата, остеоартритисот и остеопорозата

8. АЛОЕ ВЕРА 99.5% КОКТЕЛ има силно антиинфламаторно дејство

9. Се препорачува за дијабетичари, позитивно делува на регулација на шеќерните единици

10. Позитивно делува на олеснување на болката при болести на имунолошкиот систем и негово зајакнување

11. Позитивно делува на намалување на воспаленијата на респираторниот систем.

Начин на употреба: 1 – 3 пати дневно по 25 – 30 мл. најдобро после оброк (доручек и вечера)

Овој производ е 100% природен, без конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус и адитиви. Производот не содржи ГМО, соја и глутен

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.