КОМБУХА ЧАЈ СО АКАИ БЕРИ

250,00 ден со ДДВ

Освежување на имунитетот и подобрата циркулација

Опис

Комбуха чајот изобилува со органски киселини (глукоронска, глуконска, фолна, хилоронска, оцетна, итд), Б витамини, Ц витамин, 18 живи ензими (пробиотици), Магнезиум, Калциум, Манган, Кобалт, Никел, Бакар и Железо.

Дава енергија, го подигнува имунитетот, помага при варење, го чисти црниот дроб и крвта од токсини, го детоксифицира организмот

Дванаесет здравствени придобивки од Акаи Бери :

1. Го намалува лошиот холестерол

2. Одличен е за дијабетичари

3. Го подобрува имунолошкиот систем

4. Го подобрува Здравјето на Кожата

5. Помага за Губење на Тежината

6. Има ефекти против Стареењето

7. Го зголемува Сексуалниот Нагон

8. Ја зголемува Енергијата

9. Одличен е за Функцијата на Мозокот и снабду­вање на кислород во мозокот

10. Добар е за Срцето

11. Добар е за Варење

12. Одличен е против Штетните Организми

Овој производ е 100% природен, без конзерванси калиум сорбат, натриум бензоат, без вештачки бои, подобрувачи на вкус, пестициди. Комбуха Чајот со Акаи Бери содржи 100% природен Акаи Бери Екстракт.

Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Неговите состојки се повеќекратно ферментирани и затоа при отворањето може да има звук поради живите ензими и пробиотици што му даваат на квалитет.

Овој производ се чува во фрижидер и се пие како освежителен пијалок. Неговата киселост може да варира од поблаго до покисело со горка нијанса, без промена во квалитетот.

Доколку, во шишето забележите мали ситни делови, тие се Комбуха и може да се пијат или пред да пиете едноставно Комбуха Чајот го прецедувате.

Откога ќе отпиете, протресете го шишето.

Употреба: Најдобро е да се користат од 150 мл. до 300 мл. распоредени во правилно користење од 3 – 6 пати по 50 мл. дневно пред и после секој оброк или по 85-100 мл. 3 пати дневно пред секој оброк

Дополнителни информации

Weight 1.15 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.