АЛОЕ ВЕРА 99.50% УЛТРА

1.749,00 ден со ДДВ

Поддршка на варењето, желудникот и срцето во исто време

Опис

1. АЛОЕ ВЕРА 99.5% УЛТРА позитивно делува на желудникот, варењето, ослободувањето од киселини и подуеност делува на цревата и чистење на цревата

2. Позитивно делува на подобрување на работата на бубрезите и жолчката и се препорачува за инфекции и спречува откажување на бубрезите

3. Позитивно делува на намалување на болката во зглобовите, ревмата, остеоартритисот и остеопорозата, одлично влијае на артритисот и воспалението, има силно антиинфламаторно дејство

4. Позитивно делува на олеснување на болката при болести на имунолошкиот систем и негово зајакнување

5. АЛОЕ ВЕРА 99.5% УЛТРА содржи биоактивни соединенија со моќни својства за здравјето

6. Драматично го зголемува капацитетот на антиоксиданси на телото. АЛОЕ ВЕРА 99.5% УЛТРА ја зголемува активноста на антиоксидантните ензими на вашето тело.

7. АЛОЕ ВЕРА 99.5% УЛТРА го намалува ризикот од срцеви заболувања и ја подобрува циркулацијата, воедно го подржува срцето и срцевиот мускул

8. АЛОЕ ВЕРА 99.5% УЛТРА има силно антиканцерогено дејство

9. Помага при депресија и несоница, може да го подобри когнитивното здравје и да ја намали анксиозноста, а воедно обезбеди хормонален баланс

10. Се препорачува за дијабетичари

11. Позитивно делува на намалување на воспаленијата на респираторниот систем

Начин на употреба: 2 – 3 пати дневно по 25 – 30 мл. најдобро после оброк (доручек и вечера)

Овој производ е 100% природен, без конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, вештачки бои и адитиви. Производот не содржи ГМО, соја и глутен

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.