КОМБУХА ЧАЈ СО НОНИ

250,00 ден со ДДВ

Комбуха Чај со Зелен чај и Нони

Опис

Комбуха чајот изобилува со органски киселини (глукоронска, глуконска, фолна, хилоронска, оцетна, итд), Б витамини, Ц витамин, 18 живи ензими (пробиотици), Магнезиум, Калциум, Манган, Кобалт, Никел, Бакар и Железо.

Дава енергија, го подигнува имунитетот, помага при варење, го чисти црниот дроб и крвта од токсини, го детоксифицира организмот

Петнаесет здравствени придобивки од Нонито:

1. Делува на срцето и срцевиот мускул

2. Ја подобрува циркулацијата и крвниот притисок

3. Третира Артритис кога се користи редовно (Го спречува уништувањето на зглобовите и ја намалува Болката до минимум).

4. Го спречува добивањето на Гихт и ги ублажува неговите последици

5. Дава Енергија (Помага при слабост на телото)

6. Ја Регенерира и Навлажува Кожата

7. Одличен е во борбата против Стареењето (Ги отстранува слободните радикали)

8. Ја одржува Кожата Еластична

9. Помага при иритацијата на Скалпот

10. Има Антибактериско, Антигабично дејство

11. Превенира Канцер

12. Го зајакнува Имунитетот

13. Има Антиинфламаторно и Антиалергиско дејство

14. Го намалува Стресот

15. Одличен е за Грозница

Овој производ е 100% природен, без конзерванси калиум сорбат, натриум бензоат, без вештачки бои, подобрувачи на вкус, пестициди, без згуснувачи (гуар гума, ксантан и сорбитол).
Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Неговите состојки се повеќекратно ферментирани и затоа при отворањето може да има звук поради живите ензими и пробиотици што му даваат на квалитет.

Овој производ се чува во фрижидер и се пие како освежителен пијалок. Неговата киселост може да варира од поблаго до покисело со горка нијанса, без промена во квалитетот.

Доколку, во шишето забележите мали ситни делови, тие се Комбуха и може да се пијат или пред да пиете едноставно Комбуха Чајот го прецедувате.

Откога ќе отпиете, протресете го шишето.

Употреба: Најдобро е да се користат од 150 мл. до 300 мл. распоредени во правилно користење од 3 – 6 пати по 50 мл. дневно пред и после секој оброк или по 85- 100 мл. 3 пати дневно пред секој оброк

Состав: Комбуха чај добиен со ферментација на зелен чај (Camelia Sinensis), 100% природен шеќер, органска комбуха, Нони (Morinda Citrofolia)

Дополнителни информации

Weight 1.15 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.