КОМБУХА ЕКСТРАКТ

999,00 ден со ДДВ

100% Природно чистење на црниот дроб и крвта

Опис

Црн Дроб, Крв, Детоксикација, Имунитет

Искуствата на илајдниците конзументи насекаде низ Светот ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Позитивно делува на циркулацијата

2. Позитивно делува на регулирањето на холестеролот и триглицеридите

3. Позитивно делува на чистењето на секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Позитивно делува на подобрување на Крвната слика

5. Позитивно делува на превенирање срцев и мозочен удар

6. Позитивно делува на подобрување на имунитетот

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи гуар гума, сорбитол и ксантан, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Комбуха Екстракт – Додаток во исхраната

Нето Количина: 250 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 750 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден, најдобро пред оброк. Препорачливо е да пред и по употребата на Екстрактот од комбуха, не се пие никаква течност. Овој производ е 100% природен и концентриран. Доколку, киселкасто благиот вкус е пресилен за вас, на почеток почнете со растварање на 1 кафена лажица во 25 мл вода, три пати дневно. После периодот на прилагодување ( 3 – 4 дена ) кон вкусот и концентрацијата, поминете на директно користење на 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден

Состојки: Екстрахиран Комбуха чај произведен со ферментација на 100% природен шеќер, 100% природен зелен чај ( Camellia Sinensis ), органска габа комбуха

Симптоми на Замастен Црн дроб

Зголемен крвен притисок,

Подуеност,

Замор или

Покачен холестерол, триглицериди

се само некои показатели кои ни говорат две работи: дека дошло до преоптеретување на црниот дроб и пореметување на метаболизмот на мастите.

Црниот дроб е еден од најважните органи во нашиот организам. Има главна улога во разложувањето на мастите, одржувањето на шеќерот во крвта на оптимално ниво, производство на ензими и задржување на неопходни витамини, минерали и гликоген. Ниту еден друг витален орган не може да го замени црниот дроб.

Време е нешто да се превземе, Нарачајте веднаш Online или на 075/217 397

Дополнителни информации

Weight 0.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.

Можеби би посакале и…