ЕНЕРЏИ БООСТЕР

1.499,00 ден со ДДВ

За Многу Енергија, Издржливост и Свежина во служба на телото

Опис

Претставува единствена формула во совршена рамнотежа помеѓу Трибулус Терестрис, екстракт од Комбуха, Акаи Бери, Црно Гоџи Бери и Тарт Вишна.

1. Дава неверојатна енергија
2. Подигнува имунитет
3. Ја подобрува циркулацијата и микроциркулацијата
4. Помага во прочистување на крвта (триглицериди и лош холестерол), токсини
5. Го зголемува кислородот во крвта
6.Помага при анемија
7.Помага во прочистување и обновување на црниот дроб
8.Дејствува на хипофизата, што го стимулира зголеменото лачење на хормонот LH (лутеинизирачки хормон), со што се зголемува производството на сопствен (ендоген) тестостерон во тестисите.
9.За импотенција и машки сексуални проблеми, еректилна дисфункција, сперматореја, зголемена сексуална желба
10.Помага во зголемување на мускулната маса
11.Намалување на крвниот притисок
12.Намален ритам на срцето
13.Подобрување на синтезата на азотен оксид

14.Одличен е за бубрезите (камен, болно мокрење), за болеста на Брајт
15.Помага при кожни нарушувања (егзема (атопичен дерматитис) псоријаза, шуга)
16.Одлично за кардиоваскуларниот систем и срцето (вклучувајќи болка во градите, висок крвен притисок)
17.Помага при дигестивни проблеми (колика, цревни гасови – надуеност, запек, протерување на цревни паразитски црви
18. За болка и оток (воспаление) на ткивата што ја обложуваат устата (стоматитис) и воспалено грло
19.Силен антиканцероген ефект
20. Ефекти против стареење
21. Се препорачува за дијабетичари
22.Му помага на мозокот да работи подобро
23.Силно антиоксидативно дејство
24.Ја зголемува издржливоста и силата
25.Помага при болки во мускулите и грчеви
26. Помага при болка во зглобовите
27. Дејствува како аналгетик
28. Се препорачува за мирен сон

Употреба: 3 пати на ден по една супена лажица пред оброк (пред доручек, пред ручек, пред вечера)

Дополнителни информации

Weight 0.3 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.