КОМБУХА ЕКСТРАКТ ПЛУС – ГАСТРО ИМУНО БООСТЕР

2.498,00 ден со ДДВ

Зајакната формула за 100% Природно чистење на црниот дроб и крвта

Опис

Црн дроб, Жолчка, Бубрези, Крв, Желудник, Црева, Простата, Детоксикација, Имунитет

Искуствата на илајдниците конзументи насекаде низ светот ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Позитивно делува на подобрување на циркулацијата

2. Позитивно делува на регулирање на холестеролот и триглицеридите и на чистење на замастениот црн дроб

3. Позитивно делува на чистење на секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Позитивно делува на подобрување на Крвната слика

5. Позитивно делува на превенирање на срцев и мозочен удар

6. Позитивно делува на подобрување на имунитетот

7. Позитивно делува на подобрување на Метаболизмот

8. Позитивно делува на подобрување на варењето во желудникот

9. Позитивно делува на ослободување на телото од киселини, вишок течности, подуеност и гасови

10. Позитивно делува на подобрување на работата на простатата

11. Позитивно делува при проблем со опстипација и хемороиди

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Комбуха Екстракт Плус ( Гастро Имуно Боостер ) – Додаток во исхраната
Нето Количина: 250 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 750 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )
Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.
Начин на употреба: 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден, најдобро пред оброк. Препорачливо е да пред и по употребата на Екстрактот од комбуха, не се пие никаква течност. Овој производ е 100% природен и концентриран. Доколку, киселкасто благиот вкус е пресилен за вас, на почеток почнете со растварање на 1 кафена лажица во 25 мл вода, три пати дневно. После периодот на прилагодување ( 3 – 4 дена ) кон вкусот и концентрацијата, поминете на директно користење на 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден
Состав: Екстрахиран Комбуха чај произведен со ферментација на 100% природен шеќер, 100% природен зелен чај ( Camellia Sinensis ), чај невен ( Calendula officinalis ), чај од хибискус ( Hibiscus L.) и шипка ( Rosa Canina ), чај од коприва ( Urtica dioica ), чај од бел трн (Onopordum acanthiu ), органска габа комбуха

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.