Комбуха Екстракт со Алое Вера, Нони Екстракт и Црно Гоџи Бери КАРДИО ИМУНО БУСТЕР

2.998,00 ден со ДДВ

Комбуха Екстракт со Зелен чај и 99,50% Алое Вера Екстракт како за 1 л. Алое Вера Гел, со 99.50% Нони Екстракт како за 1 л. Нони Џус и со Екстракт од Црно Гоџи Бери како за 1 л. Џус од Црно Гоџи Бери

Опис

Црн дроб, Крв, Желудник, Црева, Бубрези, Жолчка, Срце, Крвни Садови, Тироидна жлезда, Бели дробови, Силни Антиоксиданти, Детоксикација, Мочен меур, Имунитет, Антивирусно, Антибактериско, Антигабично Антинфламаторно дејство

Илајдници конзументи ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Ја зајакнува циркулацијата

2. Регулира холестерол и триглицериди

3. Ја чисти секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Ја подорбува Крвната слика

5. Превенира срцев и мозочен удар

6. Го подобрува имунитеот

7а. – 19а. Придобивки на Комбуха Екстрактот со Алое Вера:

7а. Делува кај колитис, дијареја и опстипација и синдром на иритабилен колон

8а. Го регулира варењето, киселост на желудникот

9а. Помага при киселина и болки во стомакот

10а. Чисти крв и ги отстранува штетните материи од организмот

11а. Го регулира нивото на шеќер во крвта

12а. Ја забрзува работата на метаболизмот и помага при слабеење

13а. Го забрзува процесот на зацелување на ткивата

14а. Го спречува растот на туморни клетки

15а. Намалува воспаленија и отоци

16а. Ги ублажува симптомите на астма и алергија

17а. Помага кај очните болести на перде, глауком, воспаление на рожницата

18а. Уништува вируси, бактерии, габи и паразити

19а. Помага кај одвикнување од алкохол, дрога и пушење

7б. – 15б. Придобивки Комбуха Екстрактот со Нони Екстракт:

7б. Помага при бактериски и вирусни воспаленија

8б. Помага кај астма, отежнато дишење и алергии

9б. Помага кај: артритис, дијабетес, депресија, опстипација, пореметување на сон, недостаток на енергија, дебелина, болест на непцата,

10б. Делува како аналгетик и седатив

11б. Регулирање на крвниот притисок

12б. Регулирање на менструалниот циклус

13б. Дава концентрација

14б. Изградба на мускули

15б. Го регенерира финото артериско мускулно ткиво и ја зголемува еластичноста

7в. – 16в. Придобивки на Комбуха Екстрактот со Екстрактот од Црно Гоџи Бери:

7в. Антиканцерогено дејство, во висок процент ги убива малигните клетки кај тумор на мозокот, бели дробови, дебело црево, црн дроб

8в. Антиоксидансно дејство (спречува создавање на слободни радикали и дегенерација на здравите клетки во човечкото ткиво и крвната плазма, а со тоа го успорува процесот на стареење на телото)

9в. Помага при циркулација во крвните садови на главата, кај главоболка и мигрена

10в. Го стопира развојот на артеросклероза

11в. Создава силна заштита од појава на деменција и настанување на Алцхајмерова Болест

12в. Помага за уринарни инфекции и воспаление на простатата

13в. Го подобрува лачењето на хормоните и ја регулира работата на штитната жлезда

14в. Ја подобува работата на жолчката и за камења и воспаление на жолчка

15в. Го успорува старењето и делува одлично на кожата, ги намалува брчките и стриите

Употреба: Првите 3 дена, 3 пати по една кафена лажица пред оброк, пред доручек, пред ручек, пред вечера, а од четвртиот ден 3 пати по една супена лажица пред оброк, пред доручек, пред ручек, пред вечера.

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.