ОРГАНСКИ ТРОЈНО ФЕРМЕНТИРАН ТЕЧЕН КУРКУМИН

1.249,00 ден со ДДВ

Куркуминот е главната активна состојка во куркумата. Има моќни антиинфламаторни ефекти и е многу силен антиоксиданс

Опис

Искуствата на илјадници конзументи ги покажале дека ОРГАНСКИ ТРОЈНО ФЕРМЕНТИРАНИОТ КУРКУМИН

1. Органскиот Куркумин содржи биоактивни соединенија со моќни лековити својства.

2. Органскиот Куркумин е природно антиинфламаторна соединение. Тоа му помага на вашето тело да се бори против странските напаѓачи и исто така има улога во санирање на штетите.Научниците сега веруваат дека хроничното воспаление на ниско ниво игра голема улога во скоро секоја хронична, западна болест. Ова вклучува срцеви заболувања, рак, метаболен синдром, Алцхајмерова болест и разни дегенеративни состојби.Органскиот Куркумин има силно антиинфламаторно дејство. Всушност, тој е толку моќен што одговара на ефикасноста на некои антиинфламаторни лекови, без несакани ефекти.

3. Органскиот Куркумин драматично го зголемува капацитетот на антиоксидансите на телото. Органскиот Куркумин ја зголемува активноста на антиоксидантните ензими на вашето тело.

4. Органскиот Куркумин го зголемува невротрофичниот фактор добиен од мозокот, поврзан со подобрена функција на мозокот и помал ризик од мозочни заболувања.

5. Органскиот Куркумин го намалува ризикот од срцеви заболувања.

6. Органскиот Куркумин има силно антиканцерогено дејство

7. Органскиот Куркумин може да биде корисен во превенцијата и лекувањето на Алцхајмеровата болест. Покрај тоа, клучна карактеристика на Алцхајмеровата болест е насобирање на протеински заплеткувања наречени амилоидни плаки. Студиите покажуваат дека куркуминот може да помогне во расчистувањето на овие плаки.

8. Одлично влијае на артритисот и воспалението.

9. Помага при депресија.

10. Органскиот Куркумин може да помогне во одложување на стареењето и борба против хроничните болести поврзани со стареењето.

Монашко Овошје

11. Помага за губење на тежината.

12. Има нула калории.

13. Има силно антиинфламаторно дејство.

14. Превенција на рак.

15. Се препорачува за дијабетичари.

16. Се препорачува за инфекции и спречува откажување на бубрезите.

17. Одлично делува на Ослободување од сезонски алергии (природен антихистамин).

18. Обезбедува хормонална рамнотежа, го подобрува сонот и ја намалува депресијата.

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи ксантан и гуар гума, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Начин на употреба:
Органски Ферментиран течен куркимин се користи еднаш до двапати на ден од 25-30 ml со или после јадење, ако е потребно и три пати од 25-30 ml.

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.