КОМБУХА ЧАЈ СО ТАРТ ЧЕРИ

250,00 ден со ДДВ

Комбуха Чај со Зелен чај и Тарт Чери

Опис

Комбуха чајот изобилува со органски киселини (глукоронска, глуконска, фолна, хилоронска, оцетна, итд), Б витамини, Ц витамин, 18 живи ензими (пробиотици), Магнезиум, Калциум, Манган, Кобалт, Никел, Бакар и Железо.

Дава енергија, го подигнува имунитетот, помага при варење, го чисти црниот дроб и крвта од токсини, го детоксифицира организмот

Десет здравствени придобивки од Тарт Чери :

1. Тарт Чери е најлековитата вишна со големо присуство на богати хранливи материи (јагле- хидрати, протеини, влакна, здрави масти, витамин А, витамин Ц, Витамин К, Манган, Калиум, и Бакар и антиоксиданси)

2. Ја зголемува силата и намалува болката во зглобовите.

3. Помага за подобар сон

4. Ги намалува симптомите на Артритис и Гихт

5. Го храни мозокот и помага за негово подобро функционирање

6. Го зајакнува имунолошкиот систем

7. Одличен е за превенција на Карцином

8. Намалува болка ( има аналгетско дејство )

9. Помага за регулирање на Крвниот Притисок

10. Одличен е за слабеење

Овој производ е 100% природен, без конзерванси калиум сорбат, натриум бензоат, без вештачки бои, подобрувачи на вкус, пестициди. Комбуха Чајот со Тарт Чери содржи 100% природен Тарт Чери Екстракт. Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Неговите состојки се повеќекратно ферментирани и затоа при отворањето може да има звук поради живите ензими и пробиотици што му даваат на квалитет.
Овој производ се чува во фрижидер и се пие како освежителен пијалок. Неговата киселост може да варира од поблаго до покисело со горка нијанса, без промена во квалитетот.

Доколку, во шишето забележите мали ситни делови, тие се Комбуха и може да се пијат или пред да пиете едноставно Комбуха Чајот го прецедувате.
Откога ќе отпиете, протресете го шишето.

Употреба: Најдобро е да се користат од 150 мл. до 300 мл. распоредени во правилно користење од 3 – 6 пати по 50 мл. дневно пред и после секој оброк или по 85- 100 мл. 3 пати дневно пред секој оброк

Дополнителни информации

Weight 1.15 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.