ТРОЈНО ФЕРМЕНТИРАН АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 99.5%

499,00 ден со ДДВ

Тројно Ферментиран Алое Вера Гел 99.5%

Представува Синергија помеѓу Алое Вера Гел 99.5% ферментирано со пробиотски култури

Алое Верата (Barbadensis Miller) е билка која од дамнина е позната како еликсир на долговечноста. Поради својата хранлива вредност и исклучителните лековити својства, ја нарекуваат „Кралица на лековитите билки“.

Алоето е хранлива билка за секоја клетка на човечкиот организам. Кога клетката е здрава, таа е отпорна и способна да ги врши сите функции кои и ги дала природата. Билката заради свој сопствен опстанок во оскудни околности развила богато количество на витамини, аминокиселини, ензими и минерални материи, за да го обезбеди својот опстанок.

Научниците востановиле дека Гелот од Алое Вера содржи повеќе од 240 хранливи и лековити состојки, од кои витамини А, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12, Ц, Е и фолна киселина.

Од минералите, богата е со повеќе од 20, Тројно Ферментираниот Алое Вера Гел 99.5% содржи магнезиум, манган, цинк, бакар, хром, калциум, калиум и железо, имуномодулатори (имунолошки пореметувања), антиоксиданси, имаат противвоспалително, антибактериско и антивирусно делување.

Искуствата на Илјадниците Конзументи покажале дека Алое Верата:

1. Позитивно делува на желудникот, варењето, ослободувањето од киселини и подуеност

2. Позитивно делува на цревата и чистење на цревата

3. Позитивно делува на подобрување на работата на бубрезите и жолчката,

4. Позитивно делува на регулација на шеќерната болест,

5. Позитивно делува на олеснување на болката при болести на имунолошкиот систем и негово зајакнување,

6. Позитивно делува на ублажување на симптомите кај алергиите,

7. Позитивно делува на намалување на воспаленијата на респираторниот систем, намалување на болката во зглобовите, ревмата, остеоартритисот и остеопорозата,

8. Позитивно делува на негување на кожата и успешно се бори против кожните болести.

Состав: Алое Вера (Barbadensis Miller) 99.5%, пробиотски култури на комбуха

Овој производ е 100% природен, без конзерванси, калиум сорбат и натриум бензоат, пестициди, подобрувачи на вкус, вештачки бои, згуснувачи (ксантан, гуар гума и сорбитол) и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Начин на чување: Нема специјални услови за чување, да се чува во оригиналното пакување, заштитено од влага. Најдобро е да се чува во фрижидер. Овој производ е Ферментиран и треба да се отвара пополека. Богатство е на вкусови благо киселкасто, горк и благ со ферментиран вкус ( газиран вкус ). Вкусот на газираност доаѓа од ферментацијата. Пребогат е со пробиотски култури на ферментација и може и да го прецедите и да го користите.

Тројно Ферментираниот Алое Вера Гел 99.5% е направен со иновативна метода на ферментација со што се овозможуваат неколку придобивки.

Многу Студии утврдуваат дека со ферментацијата се зголемува способноста на активните состојки на Алое Верата (Barbadensis Miller) при дејство на телото, обогатен е Гелот со Пробиотици, а и многу студии утврдуваат дека и количината на нутритивно корисни состојки се зголемува, па дури и се подобрува способноста на апсорпцијата на клетката.

Начин на употреба: 2 – 3 пати дневно по 20 -25 мл. пред или после оброк

Опис

100% Природна поддршка на варењето, метаболизмот и празнењето на цревата

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.