АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 99.5% ТАРТ ЧЕРИ

1.249,00 ден со ДДВ

100% Природна поддршка за варењето, празнењето на цревата и енергијата на телото

Опис

Алое вера е билка која од дамнина е позната како еликсир на долговечноста. Поради својата хранлива вредност и исклучителните лековити својства, ја нарекуваат „Кралица на лековитите билки“.

Алоето е хранлива билка за секоја клетка на човечкиот организам. Кога клетката е здрава, таа е отпорна и способна да ги врши сите функции кои и ги дала природата. Билката заради свој сопствен опстанок во оскудни околности развила богато количество на витамини, аминокиселини, ензими и минерални материи, за да го обезбеди својот опстанок.

Научниците востановиле дека гелот од алое вера содржи повеќе од 240 хранливи и лековити состојки, од кои витамини А, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12, Ц, Е и фолна киселина.

Од минералите, богата е со повеќе од 20: гелот содржи магнезиум, манган, цинк, бакар, хром, калциум, калиум и железо, имуномодулатори (имунолошки пореметувања), антиоксиданси, имаат противвоспалително, антибактериско и антивирусно делување.

Искуствата на Илјадниците Конзументи покажале дека Алое Верата:

1. Делува на желудникот, варењето, ослободувањето од киселини и подуеност

2. Одлично дејство на цревата и чистење на цревата

3. Подобрување на работата на бубрезите и жолчката,

4. Регулација на шеќерната болест,

5. Олеснување на болката при болести на имунолошкиот систем и негово зајакнување,

6. Ублажување на симптомите кај алергиите,

7. Намалување на воспаленијата на респираторниот систем, намалување на болката во зглобовите, ревмата, остеоартритисот и остеопорозата,

8. Ја негува кожата и успешно се бори против кожните болести.

Десет здравствени придобивки од Тарт Чери :

1. Тарт Чери е најлековитата вишна со големо присуство на богати хранливи материи ( јаглехидрати, протеини, влакна, здрави масти, витамин А, витамин Ц, Витамин К, Манган, Калиум, и Бакар и антиоксиданси ) .

2. Ја зголемува силата и намалува болката во зглобовите.

3. Помага за подобар сон.

4. Ги намалува симптомите на Артритис и Гихт.

5. Го храни мозокот и помага за негово подобро функционирање.

6. Го зајакнува имунолошкиот систем.

7. Одличен е за превенција на Карцином.

8. Намалува болка ( има аналгетско дејство ).

9. Помага за регулирање на Крвниот Притисок.

10. Одличен е за слабеење

Вкусот и бојата може да варираат без промена во квалитетот.

Начин на употеба: 2 – 3 пати дневно по 30 – 50 мл. пред или после оброк

Овој производ е 100% природен, без конзерванси калиум сорбат, натриум бензоат, без вештачки бои, подобрувачи на вкус, пестициди.

Дополнителни информации

Weight 1.73 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.