АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 99.5% ИМУНО ДЕТОКС (со Спирулина и Хлорела)

1.249,00 ден со ДДВ

За силен детокс, подобра дигестија и чистење на организмот

Опис

Алое Вера Гел во комбинација со најбараните алги во светот, Хлорела и Спирулина, е нова формула која има силно влијание врз зголемувањето на имунитетот и детоксикацијата.

Алое Вера

 1. Позитивно делува на желудникот, варењето, ослободувањето од киселини и подуеност
 2. Позитивно делува на цревата и чистење на цревата
 3. Позитивно делува на подобрување на работата на бубрезите и жолчката,
 4. Позитивно делува на регулација на шеќерните единици
 5. Позитивно делува на олеснување на болката при болести на имунолошкиот систем и негово зајакнува-ње,
 6. Позитивно делува на ублажување на симптомите кај алергиите,
 7. Позитивно делува на намалување на воспаленијата на респираторниот систем, намалување на болката во зглобовите, ревмата, остеоартритисот и остеопоро-зата,
 8. Позитивно делува на кожата и успешно се бори против кожните болести

Спирулина

 1. Има многу хранливи материи
 2. Моќни антиоксидантни и антиинфламаторни својства
 3. Може да ги намали „лошите“ нивоа на ЛДЛ и триглицериди
 4. Го штити „лошиот“ ЛДЛ холестерол од оксидација
 5. Може да има својства против рак
 6. Може да го намали крвниот притисок
 7. Ги подобрува симптомите на алергиски ринитис
 8. Може да биде ефикасен против анемија
 9. Може да ја подобри силата и издржливоста на мускулите
 10. Може да помогне во контролата на шеќерот во крвта

Хлорела

 1. Многу е хранлива
 2. Се врзува за тешки метали, помагајќи во детокси-кацијата
 3. Помага на вашиот имунолошкиот систем
 4. Помага во регулирање на холестеролот
 5. Дејствува како антиоксиданс
 6. Помага при контрола на крвниот притисок
 7. Може да се подобри нивото на шеќер во крвта
 8. Може да помогне во управувањето со респиратор-ните болести
 9. Може да ја подобри аеробната издржливост

Начин на употреба: Дневно се користи од 20 – 50 мл, а максимум до 100 мл. дневно, три пати на ден по една мала ракиена чаша пред доручек, пред ручек, пред вечера).

Овој производ е 100% природен, без конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, вештачки бои и адитиви. Производот не содржи ГМО, соја и глутен

Дополнителни информации

Weight 1.73 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.