КАРЕЛА КОМПЛЕКС

1.999,00 ден со ДДВ

100% Природна поддршка на организмот во борба со повишениот шеќер

Опис

Бели дробови, Панкреас, Антивирусно дејство, Антиинфламаторно, Антиканцер дејство

Илајдници конзументи ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Антиоксидантни својства

2. Респираторно здравје

3. Одлична во совладувањето на дијабетесот

4. Анти-канцер својства

5. Борба против Вирусите

6. Здравје на кожата

7. Дигестивно здравје – Карелата помага во производство на дигестивни ензими

8. Управување со тежината

9. Го забрзува заздравувањето

10. Превенира опстипација

11. Здравје на очите – Благодарејќи на големата количина на бета-каротин во Карелата, помага во ослободување на окото од проблеми со очите, како слаб вид и макуларна дегенерација

12. Ја олеснува проблематиката од гихтот

13. Ги третира проблемите на раните

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Употреба: Првите 3 дена се користат 3 пати по 10 капки во 30 мл. вода после секој оброк, а од четвртиот ден 3 пати по 15 капки во 30 мл. вода после секој оброк, а по неколку дена се користат 3 пати по 20 капки во 30 мл. вода после секој оброк

Дополнителни информации

Weight 0.3 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.