КОМБУХА ЕКСТРАКТ СО ЦРНО ГОЏИ БЕРИ – СУПЕРАНТИОКСИДАНТ

2.498,00 ден со ДДВ

100% Природна поддршка на Црниот дроб и суперантиоксидант во борба против слободните радикали

Опис

Црн Дроб, Крв, Силни Антиоксиданти, Детоксификација, Имунитет

Искуствата на илајдниците конзументи насекаде низ Светот ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Ја зајакнува циркулацијата

2. Регулира холестерол и триглицериди

3. Ја чисти секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Ја подорбува Крвната слика

5. Превенира срцев и мозочен удар

6. Го подобрува имунитеот

7. Антиканцерогено дејство, во висок процент ги убива малигните клетки кај тумор на мозокот, бели дробови, дебело црево, црн дроб

8. Антиоксидансно дејство (спречува создавање на слободни радикали и дегенерација на здравите клетки во човечкото ткиво и крвната плазма, а со тоа го успорува процесот на стареење на телото)

9. Помага при циркулација во крвните садови на главата, кај главоболка и мигрена

10. Го стопира развојот на артеросклероза

11. Создава силна заштита од појава на деменција и настанување на Алцхајмерова Болест

12. Помага за уринарни инфекции и воспаление на простатата

13. Го подобрува лачењето на хормоните и ја регулира работата на штитната жлезда

14. Ја подобува работата на жолчката и за камења и воспаление на жолчка

15. Го успорува старењето и делува одлично на кожата, ги намалува брчките и стриите

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Комбуха Екстракт со Црно Гоџи Бери – Додаток во исхраната

Нето Количина: 250 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 750 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден, најдобро пред оброк. Препорачливо е да пред и по употребата на Екстрактот од комбуха, не се пие никаква течност. Овој производ е 100% природен и концентриран. Доколку, киселкасто благиот вкус е пресилен за вас, на почеток почнете со растварање на 1 кафена лажица во 25 мл вода, три пати дневно. После периодот на прилагодување ( 3 – 4 дена ) кон вкусот и концентрацијата, поминете на директно користење на 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден

Состав: Екстрахиран Комбуха чај произведен со ферментација на 100% природен шеќер, 100% природен зелен чај ( Camelia Sinensis ), органска габа комбуха и Црно Гоџи Бери ( Lycium Ruthenicum )

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.

Можеби би посакале и…