КОМБУХА ЕКСТРАКТ

1.998,00 ден со ДДВ

100% Природно чистење на црниот дроб и крвта

Опис

Црн Дроб, Крв, Детоксикација, Имунитет

Искуствата на илајдниците конзументи насекаде низ Светот ги покажале и следниве добробити за здравјето:

1. Позитивно делува на циркулацијата

2. Позитивно делува на регулирањето на холестеролот и триглицеридите

3. Позитивно делува на чистењето на секоја клетка од телото и ги исфрла токсините, гасовите и вишокот вода

4. Позитивно делува на подобрување на Крвната слика

5. Позитивно делува на превенирање срцев и мозочен удар

6. Позитивно делува на подобрување на имунитеот

Овој производ е 100% природен, НЕ содржи конзерванси, калиум сорбат, натриум бензоат, Е202, Е210, пестициди, подобрувачи на вкус, стабилизатори, згуснувачи, вештачки бои и адитиви. Производот НЕ содржи ГМО, соја, глутен и лактоза

Дополнителни информации:

Производ: Комбуха Екстракт – Додаток во исхраната

Нето Количина: 250 мл./1 шише ( пакување за 10 дена ), 750 мл./3 шишиња ( пакување за 1 месец )

Најдобро употребувај до: Од моментот на отварање 2 год.

Начин на употреба: 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден, најдобро пред оброк. Препорачливо е да пред и по употребата на Екстрактот од комбуха, не се пие никаква течност. Овој производ е 100% природен и концентриран. Доколку, киселкасто благиот вкус е пресилен за вас, на почеток почнете со растварање на 1 кафена лажица во 25 мл вода, три пати дневно. После периодот на прилагодување ( 3 – 4 дена ) кон вкусот и концентрацијата, поминете на директно користење на 3 кафени лажици до 3 – 4 супени лажици на ден

Состојки: Екстрахиран Комбуха чај произведен со ферментација на 100% природен шеќер, 100% природен зелен чај ( Camellia Sinensis ), органска габа комбуха

Симптоми на Замастен Црн дроб

Зголемен крвен притисок,

Подуеност,

Болка или непријатно чувство на десната страна под ребрата

Замор или

Покачен холестерол, триглицериди

се само некои показатели кои ни говорат две работи: дека дошло до преоптеретување на црниот дроб и пореметување на метаболизмот на мастите.

Црниот дроб е еден од најважните органи во нашиот организам. Има главна улога во разложувањето на мастите, одржувањето на шеќерот во крвта на оптимално ниво, производство на ензими и задржување на неопходни витамини, минерали и гликоген. Ниту еден друг витален орган не може да го замени црниот дроб.

Време е нешто да се превземе, Нарачајте веднаш Online или на 075/217 397

Дополнителни информации

Weight 1.5 kg

Оценки

Сеуште нема коментари.

Само најавени корисници кои го имаат порачано овој производ можат да остават коментар.

Можеби би посакале и…